Hlavní strana » Magazín » Novinky » Nové tří- a čtyř-kolové skútry z Itálie

Nové tří- a čtyř-kolové skútry z Itálie

Autor: Honza | 29.10.2010 | Přečteno: 6177x | 1 komentář

Italská společnost Quadro Tecnologie příchází na trh s novými tří a čtyř kolovými skútry. Ty jsou začínají být velmi atraktivní volbou především pro městský a příměstský provoz, kde na motocyklisty čeká zvýšené množství nástrah v podobě vyjetých kolejí, tramvajových kolejí, kluzského vodorovného značení za mokra. To všechno vás na skútru s více koly bude trápit mnohem méně.
 

Společnost Quadro Tecnologie není ve světě jedné stopy neznámým pojmem. Podílela se na vývoji a návrhu mnoha motocyklů a skútrů pro přední výrobce , mimo jiné Piaggio, Moto Guzzi, Moto Morini, Triumph a Yamaha. Vždyť průkopník 3 kolových skútrů MP3 od vyšel z vývoje Quadro Tecnologie, než si jeho další vývoj převzalo Piaggio do vlastní režie.

Zatímco návrh a vývoj novinky je ze 100 % italskou záležitostí, o samotnou  výrobu  se postará partnerská firma z Thaj-wanu.

Nové tří a čtyř kolovými skútrům budou pohánět jednoválcové motory o objemu 350 a 500 ccm. Hydraulicky ovládané vzpěry jsou navrženy tak, aby kola vykružovala optimální poloměr oblouku odpovícající náklonu skútru.

Přestože první prototypy byly k vidění již před třemi lety výroba bude zahájena až nyní a v plánu, zcela v souladu s aktuálním trendem, jsou i elektrické verze.

Quadro Tecnologie 4D - Video

Quadro Tecnologie 3D - Video

 Komentáře

Přidat komentář

:
: (Nebude se zobrazovat)
:
:   

Komentáře ke článku

icon
zaachi (30.10.2010 14:46:15)
Na prvni pohled jsem se lekl :-) Ale podle videa to muze bejt super.

Zobrazit všechny komentáře


Podobně zaměřené články

"BMW závod" na 1/4 míle
Na startu interního BMW závodu na 1/4 míle stojí BMW S1000RR, F800R R1200GS jako zástupci jedné stopy a M5 s M3 jako zástupci automobilů. Jaké bude…
Ducati Monster 796
Malý motocykl, který nese označení Ducati Monster 796 nahradil ještě menší model Ducati Monster 696 a výsledek? No, nechte se překvapit.
Motor W8 pro další Horex?
Obnovená německá značka Horex přišla loni s impozantím modelem VR6 Roadster, který se do výroby dostane v letošním roce. Unikátní je především šesti…
Ducati Streetfighter S - 2011
Ducati Streetfighter S - je pokračováním příběhu „svlečeného“ superbiku 1098 testastretta Evoluzione, který si odbyl premiéru v roce 2007. Hlavní…