Hlavní strana » Magazín » Novinky » Honda Crosstourer pro rok 2012

Honda Crosstourer pro rok 2012

Autor: Honza | 17.11.2011 | Přečteno: 4354x | 4 komentáře

Honda přišla už v minulém roce s konceptem Crosstourer a letos přijíždí stejnojmenný sériový motocykl, který má hájit bavy Hondy s kategorii velkých cestovních endur.
 

Po ukončení výroby populárního Varadera jež se udrželo na výslunní celých jedenáct let bylo jasné že Honda uvolněné místo nenechá dlouho bez nástupce. Varadero dlouhá léta konkurovalo samotnému králi třídy BMW R 1200 GS a byť se mu vyčítala menší orientace na terén a nadváha, patří mezi motocykly, které kategorii velkých endur spoludefinovaly. Honda si na novém Crosstoureru tedy dala záležet a nic neuspěchala.

Honda Crosstourer vychází z techniky s modelu VFR1200F a tak ve výbavě najdeme systém trakční kontroly, antiblokovací systém brzd C-ABS nebo příplatkovou dvouspojková převodovka. Stejný je i motor  z VFRa - V4 s objemem 1234 ccm byť mírně pozměněnou vykonovou charakteristikou což se projevilo mírně sníženým výkonem na 127 koní. Naopak  točivý moment zůstal zachovám na 126 Nm při 6500 ot/min.

S váhou necelých 280 kg není Crosstourer žádný střízlík, ale u takovýchto motocyklů je mnohem důležitější vyvážení motocyklu a jeho těžiště.

Není žádným tajemstvím, že většina velkých cestovních endur se do terénu nikdy nepodívá, a když už, tak spíše do toho lehčího. Crosstourer byl tedy od prvního návrhu koncipován spíše jako velký cestovní motocykl jehož doménou budou silnice a zpevněné cesty, na kterých bude se svojí posádkou hltat kilometry po stovkách denně.

Určitě bude zajímavé sledovat, jak se Honda s tímto motocyklem na trhu popere. Myslím tím se všemi, kteří se snaží utrhnout kousek z koláče BMW, jež v tomto segmentu kraluje. Spousta výrobců kopíruje přímo R1200GS, jiní se ji snaží co nejvíce napodobit a ukousnout si tak svůj díl na oblibě a velkých endur. Ostatně ani u BMW nespí a již chystá další generace velkého GS.

Každopádně už v minulosti bylo vidět, že Honda prodávat umí, jak jsme se o tom mohli přesvědčit například u zmiňovaného VFR1200F. Tady bychom dokonce mohli říct, že Honda vytvářela nové standardy. Bude se tohle opakovat i v případě Crosstourera? Je tento motocykl připraven bořit mýty?  

P.S.:Pokud se vám líbí náš web, staňte se jeho fanoušky na FACEBOOK MOTOARENA 


Anketa

Bude Crosstourer důstojným nástupcem Varadera?
Hlasováno: 316x


ANO 64%
NE 36%


Fotografie

 
 


Komentáře

Přidat komentář

:
: (Nebude se zobrazovat)
:
:   

Komentáře ke článku

icon
Myšák (09.05.2012 20:34:24)
Ahoj,

po vyzkoušení a prvních kolimetrech s dvouspojkovou převodovkou je to super super super stroj.
Nedá se s Varaderem srovnat ani v nejmenším.
Úžasná mašina pro kterou se občas i budím ze spaní :-) .
icon
Mikusak (12.01.2012 12:00:45)
Myslím, že to bude více než důstojný nástupce Varadera!
Čtyřválcové enduro, navíc s automatickou převodovkou a možností manuálního řazení, bude jistě oslovovat, mnoho cestovatelů... Možnost se vyřádit v zatáčkách, a pak když se člověk příjemně unaví, prostě přepnou na automat a v klidu frčet do cíle, to nikdo jiný nenabídne... Rozhodně mám tuhle mašinku v plánu! Mik.
icon
Honza (09.01.2012 15:58:21)
určitě dobráý volba Romane,test by měl proběhnout na jaře :)
icon
RomanXX (08.01.2012 16:33:51)
Již se těším an testy a jistě si jej koupím.

Zobrazit všechny komentáře


Podobně zaměřené články

Zbrusu nová Honda 2014? Připravuje se nový Cruiser na základě NC
Honda přináší na základě řady NC700 dva nové 48-PS modely: cestovní Cruiser CTX700 a CTX700N jako naháče. Obě varianty jsou v USA ohlášeny pro sezónu…
Honda MSX125
Mini Street X-treme, tak zní označení této motorky. Už sám název tak napovídá, že cílovou skupinou pro tento model jsou hlavně mladší generace a že…
Honda PCX 125 s vylepšeným motorem
Nejprodávanější skútr na starém kontinentu v roce 2011 dostavá letos nový motor.
Honda Hornet - kluci se skoro poprali
Ze světa k nám občas dorazí zprávička o tom jak se ve frontě na ten který výrobek občas strhne bitka. Většinou je to při uvedení některých z dlouho…